Zaytung.Com
Zaytung
Uzun uzun yaz
SİNEMA

Tilda Swinton’lı, Elf Görünümlü Siyahi Cinli Bir İstanbul Masalı: Üç Bin Yıllık Bekleyiş

-> Yozgat'a bırakılan bir kamyon dolusu Afgan göçmen, nakliye firmasına dava açmaya hazırlanıyor...
-> Perinçek'ten Erdoğan'a Abdülhamit çıkışı: ''Sen savunabilirsin tamam ama başkası savunmasın...''
-> AKP tarafından 2013'te afla serbest bırakılan teröristin, AKP güvenlik ve istihbarattan sorumluyken gerçekleştirdiği terör eyleminin suçu da yapışmaz teflon özelliği sayesinde AKP hariç herkesin üstüne kaldı...
-> CHP'nin 2012'de yayınladığı raporda gazeteci olarak anılan Dilşah Ercan'ın terörist çıkması nedeniyle tepki gösteren AKP'den samimi itiraf: "O yıl Apo'yu övmek ve Fethullah Gülen'le fotoğraf çektirmekle meşgulduk. Biz de fark edemedik..."
-> Milli Takım'da Nebati sesleri...
FOTOHABER

Selvi’den sitem: ''İnsan düşmeye görsün…''

"Baz etkisi"nin ne demek olduğu hakkında büyük ihtimalle en ufak bir fikri olmayan Erdoğan: "Temel matematikle kafamızı karıştırmaya çalışanlara müsaade etmeyeceğiz..."

VİDEOHABER

Alzheimer Farkındalık Günleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılımlarıyla sürüyor...

BLOG

Bayramda Hayatta Kalma ve Akraba Sorgusuyla Mücadele Rehberi...

ASTROLOJİ

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Maddi konularda varmak istediğiniz hedefler için bazı fedakarlıklarda bulunmanız gerekebilir ancak unutmayın: Tek bacaklı bir dilenci her zaman iki bacaklı bir dilenciden daha çok prim yapar... devam...

Belediyenin Almanya’ya eğitime gönderdiği 45 kişiden 43'ü geri dönmedi...

"Aslında dönecekler ama orada kurulu düzenleri var. Yoksa vatanımız cennet..."

Hay Allah, Canınız mı Çekti? İşte Size Birbirinden Keyifli Öykü Platformları...

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Dünya Kupası'na Katılma İhtimali Beliren A Milli Takım'a Döviz Kurlarını Hatırlatarak Sağduyu Çağrısında Bulundu...

2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Grubu 9. maçında konuk ettiği Cebelitarık'ı 6-0 mağlup ederek gruptan çıkma şansını son maça taşıyan A Milli Futbol Takımı, ekonomi yönetiminde tedirginliğe neden oldu... devamı...

N'olmuş n'olmuş?

Zaytung Zone

''Amaaan şimdi eve gidip kim yemek yapacak?'' şeklinde düşünen takipçilerimizi diğerlerinden bi tık daha fazla seviyoruz, dürüst olalım...

Popmundo: Maceralar

Savaştan Kaçıp Gelen Ruslar'a, Türkiye'nin Seçim Dönemine Girdiği Anlatılmaya Çalışılıyor: ''Önümüzdeki 7-8 ay Ukrayna cephesi sizin için daha güvenli olabilir...''

Ülkelerinde ilan edilen seferberlikten kaçarak Türkiye'ye gelen Ruslar'a, Türkiye'nin seçim dönemine girdiği ve en azından bir süre düşündükleri kadar güvenli bir sığınak olmayabileceği anlatılmaya çalışılıyor. devamı...

Seferberlik İlan Edilince Soluğu Antalya’da Alan Ruslar’a Putin'den Sert Tepki: ''Lan ben oraya mı dedim?!''

Ukrayna ile devam eden savaş sürecinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in kısmi seferberlik ilan edildiğini açıklamasının ardından bulabildikleri ilk uçakla ülkeden ayrılanların en çok tercih ettiği kentlerin başında Antalya gelirken, durum Kremlin cephesinde tepkiyle karşılandı...devamı...

Blog

Yalnızlığına Bahane Arayanlar İçin: Hangi Burçla Neden Sevgili Olunmaz, Olunmamalıdır...

Bu hafta genel olarak kimseyle sevgili olası gelmeyenler, kışta kıyamette kim uğraşacak diye üşenenler için zodyaktan destek alıyoruz. Saplığınızı sorgulayan, sizi illa başgöz etmek isteyenlere karşı hangi burçla neden sevgili olunmayacağını tek tek açıklayan kapı gibi belgeniz var artık. (Sevgili olmak istediklerinden yüz bulamayanlar da teselli olarak kullanabilirler. Onları da idare ederiz). Neyse, maratona hazırsak gıybete başlayalım.


1. Yengeç 

Adeta yıkıkların burcu. Ayağını kapıya çarpsa annesini arayıp, kapıyı polise vermesi için ağlayan bir insan düşünün. Şimdi oturup bir daha düşünün bu kişiden sevgili olur mu? Bakın duygusal veya hassas bir yapısı var demiyorum, travmatik olaylar yaşarsınız diyorum. Call 911 diyorum.

Bir yengeçin içinde her zaman Yıldız Tilbe parçalarından birisi çalıyor bunu unutmayalım. Çok eğlenilen gece fotoğraflarındaki borcu varmış gibi duran o çılgın kesin yengeç burcudur. Kitap çıkarsa adı ''Doğmamış çocuğa zılgıt'' olur.

Tamam maharetlidirler, anaçtırlar, aileye düşkündürler ama her şeyi yemek yaparak kapatamazsınız. Yani pilav güzel yapıyorsunuz diye bu kadar ağlamak... Bilemiyorum Altan. Ayrıca dikkat! Bir yengeçle bakışmaya başladığınız andan itibaren fonda şu çalıyordur: Kınayı getirrr aneyyyy... İnanmıyorsanız Instagram'ında kayıtlı postlarına bakın, çeşitli global sayfalardan gelinlik modelleri göreceksiniz. Garanti veriyoruz.
 

2. Kova

Özgürlüğüne düşkün derler ama sadece kafaları karışık annem. Yani uzayı çözücem falan derken nişan, düğün, ev temizliği gibi şeyleri atlıyorlar. Anladık karadelikle de ilgilenin ama biraz çeyiz düzmeye de ne dersiniz? Sonuçta dünyadayız hala. En azından Mars'a gidecek kadar zengin olmayan kovalardan bahsediyoruz.

Eserekli bir burçtur. Çeşme gibi eser durur. Kendi içinde tutarlı olduğunu idda edebilir, dikkate almayınız. İlişkide ''yav he he'' diye geçiştirebilirsiniz, alınmaz. Çünkü büyük ihtimalle havalara bakıp ufo arıyor olacaktır  Kovadan sevgili olur ama sonra arkadaş olur sonra yine sevgili olur sonra kuzeniniz olmayı deneyebilir belki çok zorlarsa apartman görevliniz bile olur. O artık sizin hayal gücünüze kalmış.

Ortamda değişik dediğiniz arkadaş kovadır. Ciddi düşünenler bu burcu elesin. Ciddi düşünmeyenler takılmaya devam.
 

3. Terazi

Yalancı dersek ayıp olur ama diyelim sonuçta buraya gömmeye geldik. Arayı bulucam diye içi ağlarken dışı gülen Joker karakterine benziyorlar. Güne gelen teyze modunda konuştuğu için övdü mü sövdü mü anlaşılmaz. Küstüğü zaman gönlünü almak için lüks bir yemeğe götürebilirsiniz veya lüks bir tatile çıkartabilirsiniz veya lüks bir buket çiçek alabilirsiniz veya lüks bir hediye alabilirsiniz (Önemli uyarı: Lütfen fakirler yaklaşmasın. "Sevgimiz bize yeter, balık ekmek de yeriz yeri geldiğinde ne var" diye düşünenler, sizi ufacık şeylerle yetinmeye çalışan gariban balık burcu bölümüne alalım.)

Terazi erkekleri süzme yoğurtla yarışır, herkese göz süzer. Flört onun için bir hayat biçimidir. Telefonda güzel bir kadına mı yürüyor yoksa yemek mi sipariş ediyor anlamadığınız anlar yaşayabilirsiniz. Genel olarak kendilerine bir hayranlık söz konusu olduğu için herkesin de onlara yürüdüğünü zannettikleri bir dünyaları var. Aynaya göz kırpan kendisine iş atan bir burçtan bahsediyoruz. Biraz rahat bir insansanız ve bütün dünyayla aşk yaşaması sizi rahatsız etmeyecekse teraziden kendinize sevgili yapabilirsiniz. Ufak bir uyarı: Evleneceğiniz güne dikkat edin, art arda nikah kıyılan salonlardan birisindeyseniz lütfen sizden önceki ve sonraki gelinler mümkün olduğunca çirkin olsun, yoksa "aa burda daha güzeli varmış" diye başka bir gelin bulabilir o gün.
 

4. Akrep

Eline düşmeyin derim ben ama sizi hedef bellediyse eline, beline, diline düşebilirsiniz demedi demeyin. Akrebi tavlayamazsınız, o sizi tavlar. Önce bunda bir anlaşalım. Kindar derler akrepler için. Doğrudur. Hatta akrepler toplaşıp hep bir adada yaşasa ve Survivor'ı öyle çekseler reytingler çıldırır, dünya durur, başka bir boyuta geçeriz. (Acun iyi oku burayı)

Akreplerin bilinçaltları bilinçüstlerine karışmıştır, aşure gibi karmakarışık gezerler ortada. Stalktaki tek adrestir ayrıca. Bir sene önce marketten ekmek alırlarken ters bakan kasiyere ettikleri beddua tuttu mu diye bir sene sonra stalklayıp hala ettiğini bulmamışsa çeşitli komplolarla intikam almaya çalışacak olan bir burçtan bahsediyoruz. Dolayısıyla bir akrep burcu ile sevgili olmaya adaysanız lütfen gbt, soyağacı, temiz kağıdı, idrar tahlilleri gibi resmi evraklarınızı tamamlayın. Yoksa bu verileri bulup kan şekeri seviyenizden eski sevgilinizin soyadına ulaşabilir.

Bir akrebi sevdiyseniz geçmiş olsun, o sizi sevdiyse ve siz sevmiyorsanız daha büyük geçmiş olsun çünkü üstünüzden kamyonla geçecek. Acil şifalar diliyoruz şimdiden. Caner'in bardağı kırdığı andaki yüz ifadesiyle bir hayat geçer mi bir daha düşünün.


5. İkizler

Geldik bütün dünyanın illallah dediği burca. Kafa hızlı çalışıyor eyvallah tamam ama bir sus be ikizler. Evet ikizler insanı mis gibi bi insan olur biraz sussa. Ama susmuyor işte. Dışarıya karşı sussa zihni susmuyor, gözler fıldır fıldır, hep bir huzursuzluk, hep bir ikircikli durumlar, hep bir fıkfıklık var gibi. Tek eşli bir ilişki düşünenler bu burç kategorisini hayatından çıkartsın. 100 kişiyle mesajlaşıp savunma olarak "ben insan tanımayı seviyorum" der çıkar işin içinden.

WhatsApp'ta sürekli bildirim gelen insandır ikizler. Sağda solda etiketlenen, herkesi tanıyan, arkadaşım dediğiyle aslında düzenli olarak cinsel münasebeti olduğunu öğrendiğiniz burç grubudur. Lügatlarda yalı çapkını diye de geçer. (Bu bilgiyi de hiçbir astrolog vermez bak)

Bu hayatın heyecanı meyecanı yok diyenlere İkizler burcu ile sevgilicilik öneriyoruz. Kısa bir süre içinde kalp hastasından hallice hayata devam edebilirsiniz.

 

6. Oğlak

Aylık Akbil kadar sıkıcı bir burç. Hani hiçbir atraksiyonu yok. Şöyle bir şey önerebilirim mesela, akreple falan bir müddet takıldıktan sonra hayattan iyice bezme level'ındayken oğlakla takılın. Oyunu en zor modda oynadıktan sonra beginner modunda oynamak gibi bir his verecektir. Ordan burdan puan aldığınız bir oyun başta hoşunuza gitse de kaçınılmaz olarak gittikçe sıkıcı olmaya başlayacaktır.

Astroloji aleminde boynuzlular inatçıdır gibi bir genelleme yapabiliriz. Oğlaklar da inatçıdır ancak hiyerarşi şöyledir: Koç > Boğa > Oğlak. Yani kendi çaplarında onlar da inat etmeye çalışıyor diyelim.

Bir oğlağa hediye almak isterseniz yapmanız gereken, neye ihtiyacı olduğunu ona sorup detaylarıyla öğrenip ufak bir fizibilite çalışmasından sonra ekonomik olarak da en uygun olanı alıp mümkünse hediye paketiyle kaplamadan sıfır ritm değişikliği yaratacak şekilde ona hediyeyi takdim etmektir. Aşırı mutlu olur. Okurken bile içiniz şişmediyse ve hala diğer burcu okumaya geçmediyseniz bir şansınızı deneyin bu burçla. Yalnız şunu söylemeyi unuttuk, oğlaklar flört etmez. Hoşçakalın. Başka bir burçta görüşürüz.
 

7. Başak

Ya meraktan ya meraktan sözünün çıkmasına sebep olan sevgili başaklardan sevgili olmaz ama geri kalan her şey olur. Biliminsanı, gazeteci, yazar, buzdolabı, ayakkabı bağcığı... Çok fonksiyoneldir. Flört dışında tüm konular için başak burcunu seçin. Sevgilicilik için pas deyip sıradakine geçiniz. Bir başakla sevgili olmak mı? Bir kez daha düşünün. Ya da düşünmeyin, o sizin yerinize düşünmüştür. Çünkü başak her şeyi düşünür.

Başak uzun süreli kullanımlar için gayet uygundur. Dipfrizde duran yedek donuk sebzeler gibi aylarca dayanır sizin soğuk taraflarınıza. Ancak sebzelerden tek farkı bu konuda sürekli konuşuyor olması olacaktır. Bıkbık yapmanın en zarif halini doğada başak burcu insanlarında görürüz. Bu konuda master olan başaklar, avını sinsice yakalar ve kelimeleriyle düşmanının gözleri şaşı bakana kadar döver. Artık dünyayı algılayamaz hale geldiğinde karşı taraf, başak burcu kendi lafını bölerek "neyse başka bir zaman konuşalım bu konuyu" diyebilir. Diyalogsuz, ön figurasyon rolünü düşünürseniz bu hayatta size başak burcuyla mutluluklar dileyebiliriz.
 

8. Boğa

Yalnız iyi yediler, fakat iyi yediler... Yemediği zaman da yemek konuşur. Boğa istiyor ki dünya dursun yemek konuşalım. Sabah, öğlen ne yiyeceğini; Öğlen akşam ne yiyeceğini; Akşam da diğer sabah ne yiyeceğini düşünür. Dünyayı kocaman bir açık büfe olara görürler.

İnatçılığın iddialı adreslerinden olan boğa burcu insanı aynı zamanda çok gereksiz bir keyfekeder ruh haline sahiptir. Canı istemezse gitmez, gelmez, yapmaz. Dünya onların etrafında dönüyor gibi bir durumları vardır. Evet, koca bir açık büfe onlar için dönüyor.

Boğa burcunun duygusal bir yanı vardır evet ancak siz yine de ilişkinin hiçbir evresinde kendinizi herhangi bir yemekle kıyaslamayın. İsterse 3 çocuğunuz olsun ''lahmacun mu ben mi?'' sorusuna boğa lahmacun diye cevap verecektir. Boğa da ciddiyet insanıdır. Flörtü uzatmayıp direkt evlilik-çocuk aşamasına geçebilir.
 

9. Aslan

Hava atıcam diye herkese bir şeyler ısmarlamaktan ay sonu bi liraya simit kesen tayfa burada mı? Onlar aslan işte. Lüks merakı denemez buna, çoluğunun çocuğunun rızkını yemek denir. Yazıktır.

Aslan burcuyla birlikte olanlar hayatı uçlarda yaşamaya hazır olsunlar. Elektrikleri kesik villada kürkle oturmak size garip gelmiyorsa buyrunuz aslan burcuyla flörte başlayınız. Külkedisi masalını bir hayat stili haline getiren aslanlar, evde patates soyarken birden borç harç elbise alıp dışarıya eğlenceye gidip gece eve beş kuruşsuz dönüp sabah kaldığı yerden patates soymaya devam edebilir. Bu durum ilişkiye bir gün tost çay bir gün Bodrum'da tatil olarak yansıyacaktır.

Evlilik teklif ederken birden yüzüğü ipotek de yaptırabilirler. Aslan burcu insanları sinirlenince doğadaki aslanlar gibi kükrer. Sakinleştirmenin tek bir yolu vardır. Ona iltifat edip yelelerinden sevin. Bunun dışında aslan burcunun olumsuz olabilecek bir özelliği bulunmamaktadır. Niyeti ciddi olanlar aslan burcunu ekleyebilir, ciddi olmayanlar yayı okuyabilir mesela.
 

10. Yay

Çocuk gibi pıt diye eline vurası geliyor insanın. Neşeli falan diyorlar da neşeden değil o, büyüyememiş bunlar. Bildiğin çocuk kalmış. Yok gezmeyi severmiş, yok yeni maceralar peşinde koşmak ona heyecan katarmış... Bu cümlelerde sorumluluk görebilen var mı? Fatura ödenmediği için elektrikler kesilecek, arayacaksın yay sevgilini nerdesin? Kaş'a falan mı gitsek bir hava değişikliği iyi olur diyecek. Görücem ben o zaman maceracı ruhunu.

İyi düşünün. Yaydan sevgili olursa, menemenden de olur. O kadar diyeyim. Menemen de nerden ne çıkacağı belli olmayan eğlenceli zıpır zıpır bir o kadar da leziz bir arkadaşımız tıpkı yay burcu insanları gibi. Ancak bir menemenden mantıklı davranışlar bekleyemeceğimiz gibi yay burcu insanından da bekleyemeyiz.

Yay burcu insanıyla flört edebilirsiniz. Tek eşli değildir. bir kaç eşli de olmayabilir. Eşlerden pek hoşlanmaz. Onlar isterler ki bütün dünya el ele tutuşsun ve yaylar eğlensin. Farkındaysanız buraya kadar ne çeyiz ne nişan hiçbir şey yazılmadı çünkü bunun için çok yanlış yerdesiniz. Emoji göndererek yıllarınızı geçirebileceğiniz bir burç var karşınızda, fazlasını beklemeyin.

 

11. Balık

Aklı bir karış havada olan nadide burcumuz balık.. Hayaller ve gerçekler ikilemini kendi yaşayıp başkasına da yaşatabilen bir burçtur. Artık onun o hayalciliğinden o kadar sıkılırsınız ki kendinizi ona bağırarak gerçeklerden bahsederken bulabilirsiniz. Bu durum flörtün ilk aşamasını çok zorlayabilir çünkü siz sadece adınızı söylemişken 3 yıl sonra nerede geziyor olacağınızı hayal etmiştir çoktan ve adınızı unutmuş bile olabilir ve tekrar sorabilir. Bu yüzden balık burçlarının en çok sorduğu soru ''Pardon ne diyordun?''dur.

Size durmadan birisinin soru sormasını seksi bulabilirseniz balık burcuna yürüyebilirsiniz çünkü tek seksi bulabileceğiniz tarafı bu olacaktır. Hesap geldiğinde uzaklara dalıp gitmeleri de sadece hayalperestliğinden değildir. Balık burcu gerçeklerle ilgilenmek istemez bu yüzden hesabı siz ödeyeceksinizdir, o yemeklerin tarihi ile ilgili hikayeler anlatacaktır. Buraya kadar rahatsız olmadıysanız hala balık burcu ile flört yaşayabilirsiniz ya da belki de çoktan bir balık burcunun hayalinde onun müstakbel eşi olmuşsunuzdur.
 

12. Koç

Haksız olduğunu kabul eden bir koç burcu bulursanız lütfen Kültür Bakanlığı yetkililerine ihbar ediniz. Dünya mirası olarak koruma altına alıp müzeye kaldırsınlar. İnatçılık ekolunun lideri olan koç burcu, küçük dağları, büyük dağları, hatta dağın fikrini bile kendi yarattığına inanır ve bunun aksini asla kabul etmez.

Ben bilirimcilik hastalığına tutulmuş olan bu burç insanlarıyla sevgilicilik düşünenlere sabır ve düzenli olarak pasiflora diliyoruz. Hayatınızda bir koç burcunun olması demek, bilgisayara karşı oyun oynamak demektir. Kazandığını düşünürsün ama sonunda her türlü yenilirsin.

Tüm bunlara rağmen bir koç burcu insanını etkilemek isterseniz "sen haklısın" kalbını kullanabilirsiniz. Her durumda ve her yerde işler. Bir kaç kere arka arkaya söyledikten sonra zaten size aşık olacaktır. 

 

(ello Brüksel'den bildirdi)


facebook'ta Paylaş twitter'a yolla Allah'a havale et

Yorumlar:

Sıradaki Blog İçerikleri:

Sıradaki Haberler:

(11.4.2021)

Belediyenin Almanya’ya eğitime gönderdiği 45 kişiden 43'ü geri dönmedi...

"Aslında dönecekler ama orada kurulu düzenleri var. Yoksa vatanımız cennet..."

Vahit Gözgel, Emekli


Diğer yorumlar ->

(25.11.2020)

AKP Denizli Milletvekili Nilgün Ök: ''18 yıl önce araba var mıydı?''

"Genel Başkanları buzdolabı olmadığını iddia ediyordu. Bu yine biraz insaflı çıktı.."

Uğurhan Culak, Elektrik tesisatçısı


Diğer yorumlar ->