Zaytung.Com Zaytung.Com
Zaytung
Uzun uzun yaz
SİNEMA

Canavarlarla Kafayı Bozan Yönetmen "Guillermo Del Toro" ve Duyurulan Yeni Animasyon Filmi: Pinocchio

-> Aralık ayının ilk haftasıyla birlikte ''Yılbaşı fetvaları'' da resmen startını aldı...
-> Henüz kimse sigara yakmadan durağa gelen otobüs şoförü meslekten ihraç edildi. Detaylar geliyor...
-> Bir kadın cinayetinde daha İçişleri Bakanlığı kusursuz çıktı...
-> Sevgilisinden ayrılan Serkan T.(27) Game of Thrones'u 4. kez izlemeye başladı...
-> RTÜK'ün ağa dizileri için yaptığı ''Bir sezonda en fazla iki berdel yapılabilir'' açıklamasına ATV den jet itiraz...
FOTOHABER

Ekrem İmamoğlu: ''Kendi sandalyemizi getirebiliyor muyuz?''

Sırf partili diye bir yerlere müdür olarak atanan bir niteliksiz barzo daha akıllı telefonların kurbanı oldu...

VİDEOHABER

''Pelikan gelini''nin İngilizcesi aklına gelmeyen Hilal Kaplan, soruyu gülerek geçiştirdi...

SPOR

6-0'lık Real Madrid Mağlubiyeti Ülkedeki Aşırı Boktan Gündemin Gölgesinde Kalan Galatasaray'da Buruk Sevinç...

Dün akşam oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesinde deplasmanda Real Madrid'e 6-0 yenilen Galatasaray, alınan bu farklı mağlubiyetin son 24 saat içerisinde Türkiye'de yaşanan boktan olaylar yanında sönük kalmasının keyfini sürüyor. devamı...
BLOG

İşsizleri Tanıma, Koruma ve Hayata Bağlama Rehberi

HALKIN SESİ

RTÜK Başkanı AKP'li Ebubekir Şahin'in 3 ayrı kurumdan maaş almasına itiraz eden CHP'li Faruk Bildirici’nin RTÜK üyeliği düşürüldü...

"Kendisine geçmiş olsun diyorum ancak bir yiyiciyle arpalıkları arasına girmeye çalışmamalıydı. Hayatta kimsenin kutsalına saldırmamak gerekir..."
DERGİ
ANKET

N'olmuş n'olmuş?

KİTAP

Instagram Resim Altlarınız İçin: Bir Takım Yeni Nesil Şairler ve Oldukça Acaip Kitapları...

ASTROLOJİ

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Sevgilinizin rahat ve umursamaz tavırları illa ki sizi aldattığı anlamına gelmiyor. Ancak bayram tatilini memleketinde ailesiyle geçireceğini söyleyip Kaş'a gitmesi o anlama geliyor olabilir. O işi bi araştırın siz... devam...
Zaytung Zone

''Amaaan şimdi eve gidip kim yemek yapacak?'' şeklinde düşünen takipçilerimizi diğerlerinden bi tık daha fazla seviyoruz, dürüst olalım...

Popmundo: Maceralar

Spotify'in Ardından Kullanıcıların En Çok İzlediği Videoları Açıklamaya Hazırlanan YouTube: ''Yüreğiniz yetiyorsa bunu da paylaşın..."

Kullanıcıların son 10 yılda en çok dinledikleri şarkıcıları açıklayan Spotify'in gördüğü ilginin ardından bir hamle de YouTube'dan geldi... devamı...

Hafızasında Yeterince Gereksiz Ünlü Bilgisi Barındıran Mine Ezgit(30), Can Yaman'ın Kim Olduğunu Öğrenmemeye Kararlı...

Herhangi bir şekilde ilgilenmediği halde bütün gereksiz magazin ünlülerinin adlarını, ne iş yaptıklarını, son olarak kiminle sevgili olup kiminle kavga ettiklerini ve neden ünlü olduklarını bir şekilde öğrenen Mine Ezgit, nöronlarını bir süredir adını sıkça duyduğu Can Yaman'la ilgili daha fazla bilgiden korumak için zorlu bir mücadele veriyor...devamı...

Türkiye, Gece Kılınacak İlk Cenaze Namazının Heyecanını Yaşıyor

Askeri Darbeler Dönemini Geride Bırakan Türkiye, İlk Sivil Darbesinin Coşkusunu Yaşıyor

Bugüne dek askeri darbelerden çok çeken Türkiye, sonunda meydanlarda tankların yürümediği, subayların yönetime el koymadığı ilk sivil darbesini gerçekleştirmeyi başardı. 17 Aralık tarihinde başlayan soruşturma sonucunda ülkenin geldiği nokta toplumun farklı kesimleri tarafından net bir biçimde darbe olarak tanımlanırken, tam olarak kimin kime darbe yaptığı sorusu ise henüz yanıt bulabilmiş değil. 

Türkiye, 17 Aralık'tan bu yana yaşanan süreçle birlikte tarihinde ilk kez sivil bir darbeye tanıklık etmenin haklı sevincini yaşıyor. AKP cephesinin yolsuzluk operasyonunu hükümete karşı bir sivil darbe olarak nitelendirdiği; toplumun geri kalanınınsa savcılardan gelen talimatların uygulanmayıp anayasanın askıya alınmasına darbe adını verdiği gelişmeler, şu ana dek içinde hiç asker bulundurmamasıyla modern Türkiye’ye yakışır bir tablo oluşturdu. 

Türkiye sokaklara döküldü

Sivil darbe, tüm Türkiye'de büyük bir coşkuyla karşılanırken, yurdun çeşitli yerlerinde yapılan kutlamalarda ise ilginç görüntüler ortaya çıktı:

İzmir: Büyükşehir Belediyesi tarafından Konak Meydanı'na kurulan dev ekranda darbeyi izleyen vatandaşların sevinci görülmeye değerdi. Binlerce İzmirli ellerinde çekirdekleri ve çaylarıyla nefes kesen mücadeleyi büyük bir heyecanla takip ederlerken, cemaati desteklemek içib yapılan "vur vur inlesin, kabine dinlesin" tezahüratları da şehirde yüzlerce yıldır bir dini grup lehine atılan ilk slogan olarak tarihe geçti.
 
Diyarbakır: Belediye binası önünde toplanan Diyarbakırlılar'a seslenen Osman Baydemir, sivil darbenin çözüm süreciyle öyle çok fazla bir ilgisi olmadığını belirterek hemşerilerini rahatlattı. Baydemir'in "Şimdilik bizlik bir durum yok arkadaşlar" sözleri alkışlarla karşlanırken, bir grup vatandaşın "hazır bu kadar meşgullerken özerklik falan mı ilan etsek?" önerisi ise "yok ya bütün eğlenceyi kaçırırız" şeklinde itirazlarla karşılandı. Haber yayına hazırlandığı sırada yaklaşık 5000 kişilik kitle halay çekmeye devam ediyordu. 

Trabzon: Kendileri hakkında soruşturma dosyasını savcılığa onaylattıktan sonra emniyete teslim eden küçük bir grup, kent meydanındaki dükkanları yağmaladı. Çevredeki vatandaşların da alkışlarla destek verdiği grup, aldıkları mallarla birlikte gözden uzaklaşırken Trabzon halkı "sivil darbeye can kurban" mesajı verdi.

Kayseri: Kayseri'de şu ana dek temkinli bir bekleyiş hakim. Valilik önünde toplanan bir grup vatandaş "Açıkçası bizim için cemaat'tir AKP'dir çok da farketmiyor, zaten maç da daha çok ortada. Bakalım sonuca göre kim kazanırsa onunla yolumuza devam edip diğerini darbeci ilan edicez. İyi olan kazansın" şeklinde basın açıklaması yaptıktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Erzurum: Şehrin en işlek caddesinde askeri darbelerin bitişini kutlamak amacıyla sembolik olarak postallarını yakan grup, ayakları donmadan önce "Allah'ın gerizekalıları" nidalarıyla omuzlarda taşınarak evlerine götürüldü.

Bolu: Bolu'da eğlencenin dozunu kaçıran bir grup, sivil darbe yapmak için Ankara'ya doğru harekete geçti. Polatlı civarında jandarma tarafından durdurulan grup, sivil darbe girişimine askeri darbe yapıldığı gerekçesiyle protesto gösterilerinde bulundu.

Afyon: Afyon Adliye Sarayı'ndan üzerinde cübbelerle çıkan bir grup, şehrin yerel radyosu "kaymak fm" binasını basarak yazdıkları bildiriyi okudu. Programa "şimdi hukuk türküleri" anonsuyla devam etmeye çalışan grup, mevcut hukuki türkülerin azlığı nedeniyle "katip arzuhalim yaz yare böyle"yi loop'a almasının ardından binayı terketti.

Taksim’de istenmeyen olaylar

Sivil darbenin coşkusu tüm yurtta sürerken mutluluğa gölge düşüren tek haberse İstanbul Taksim Meydanı’ndan geldi. Sosyal medya üzerinden örgütlenerek “Kahrolsun Sivil Darbe” eylemi düzenlemek üzere bir araya gelen yaklaşık 2000 kişilik grup içinde sert tartışmalar yaşandı. Grubun bir kısmının AKP aleyhine, bir kısmının cemaat aleyhine bağırdığının fark edilmesi sonucunda "Arkadaşım o sivil darbe değil, öbürküsü kahrolsun diye geldik biz" sözleriyle başlayan tartışma kısa sürede yumruklaşmaya dönüştü. Grubun, Fethullah Gülen aleyhine slogan atan bölümüne Taksim Meydanı’ndaki hizmet hareketine yakın bulunan polis memurları müdahale ederken, diğer bölümü kontrol altına almak üzere Beşiktaş istikametinden AKP yanlısı bir grup Çevik Kuvvet personelinin harekete geçtiği öğrenildi


facebook'ta Paylaş twitter'da paylaş Allah'a havale et

Yorumlar:

(1.11.2019)

RTÜK Başkanı AKP'li Ebubekir Şahin'in 3 ayrı kurumdan maaş almasına itiraz eden CHP'li Faruk Bildirici’nin RTÜK üyeliği düşürüldü...

"Kendisine geçmiş olsun diyorum ancak bir yiyiciyle arpalıkları arasına girmeye çalışmamalıydı. Hayatta kimsenin kutsalına saldırmamak gerekir..."

Güniz Obdusmanlar, Öğretmen


Diğer yorumlar ->

(26.10.2019)

Saadet Partili iki kişiyi öldüren AKP'lileri Metin Feyzioğlu savunacak...

"Cinayet işleyen AKP'lilerin yargılanıyor olması daha enteresan geldi bana. Yeni yargı reformu dedikleri bu mu acaba?"

Aslı Ayçörek, Bankacı


Diğer yorumlar ->