Zaytung.Com Zaytung.Com
Zaytung
Uzun uzun yaz
ASTROLOJİ

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Düzenli bir cinsel hayatınız yok diye üzülmeyin. İş başvurularınıza geri dönülmüyor diye dertlenmeyin. Lütfen büyük resmi görmeye çalışın. Şunun şurasında ne kadar ömrünüz kaldı ki zaten? Yapmayın böyle... devam...
FOTOHABER

Uzun bir aradan sonra ''Fenerbahçe-Trabzonspor'' kavgası dışında bir konuyla gündeme gelen Berat Albayrak, piyasalarda endişeye neden oldu: ''Hala ekonominin başındaymış...''

AKP milletvekillerine performans değerlendirmesi şoku...

Bir Sonraki 14 Şubat'a Kafası Rahat Girmek İsteyenler İçin: Doğru Flörtü Seçme ve Sevgiliye Evirme Rehberi...

Mücevher Reklamında Dans Eden Çift İzlemeye Doyanlar İçin: Aşk Meşk Konularını Hakkıyla İşleyen Filmler

Ziraat Bankası, CNN Türk'ün aHaber'e dönüşüm projesi için Demirören'e neredeyse hibe ettiği 675 milyon doların yerinde harcandığını görmekten mutlu...

Haftanın Kitapları (Ayın da olabilir, net bir tarih vermek zor): Bir Ömür Nasıl Yaşanır, Kişi ve Kutsal, Saraybosna Marlborosu...

TCDD'den %300'lük Zam Açıklaması: ''Zam değil, indirim oranlarında değişiklik...''

"Özellikle son 2 yıldır her şeyin fiyatının 2 katına çıkması biraz üzücü ama neyse ki şu ana dek hiçbir şeye zam gelmedi. O beni çok rahatlatıyor..."

6-0'lık Real Madrid Mağlubiyeti Ülkedeki Aşırı Boktan Gündemin Gölgesinde Kalan Galatasaray'da Buruk Sevinç...

Dün akşam oynanan Şampiyonlar Ligi mücadelesinde deplasmanda Real Madrid'e 6-0 yenilen Galatasaray, alınan bu farklı mağlubiyetin son 24 saat içerisinde Türkiye'de yaşanan boktan olaylar yanında sönük kalmasının keyfini sürüyor. devamı...

N'olmuş n'olmuş?

Zaytung Zone

''Amaaan şimdi eve gidip kim yemek yapacak?'' şeklinde düşünen takipçilerimizi diğerlerinden bi tık daha fazla seviyoruz, dürüst olalım...

Popmundo: Maceralar

Kişi Başına Düşen Kitap Okuma Oranı 0.1 Olan Ülke, 3 Gündür Bir Çocuğu Tartışıyor...

Kişi başına düşen yıllık 0.1 kitap ortalaması ile dünyada 86. sırada bulunan Türkiye'de, ortalamanın epey üzerinde okuduğu ortaya çıkan bir çocukla ilgili tartışmalar 3. gününe girmiş durumda. devamı...

14,99 TL'den Menü Satmaya Başlayan McDonald's'a, 2015 Yılında Olmadığımız İzah Edilmeye Çalışılıyor...

Bu sabah saatlerinde çok sayıda McDonald’s şubesinden gelen, 14,99 TL’ye menü satıldığı yönündeki iddialar ortalığı karıştırdı. ‘’Süperkıyak Burger’’ adıyla satışa sunulan menüleri gören müşterilerin, McDonald’s personelini “Kardeş, 2015 yılında değiliz. Bu menü eski. Düzeltin isterseniz!” şeklinde uyarılarından ise henüz bir sonuç alınabilmiş değil...devamı...

Türk İnternet Camiasının Usta Kalemi, Ölümünün 1. Yılında Törenlerle Anıldı

Türkiye, Melih Gökçek'in Seçimi Kaybetmesi Halinde Yapabileceklerinden Korkuyor...

Seçim sonrası belirsizliğinin sürdüğü Ankara'da gözler Yüksek Seçim Kurulu’na çevrilirken, Melih Gökçek'in başkanlığı kaybetme ihtimali vatandaşlar arasında tedirginlik yaratmaya devam ediyor. YSK'dan gelecek herhangi bir kötü haberde, Gökçek'in şehrin kapılarını dışarıya kapatmaktan, Ankara'yı Dev Seğmen Kedileri ve Transformers'la ile işgal etmeye kadar her şeyi yapabileceğine inanılırken, aynı zamanda Sağlık Bakanlığı ekipleri ve AKUT da sıkı önlemler aldı. Ankaralı bazı duyarlı vatandaşların Mansur Yavaş'ı işin peşini bırakmaya ikna etme çabalarından ise henüz bir sonuç alınabilmiş değil.

"Herkes duyarlı olsun"

30 Mart yerel seçimlerinin ardından çelişkili haberlerin geldiği Ankara'da, bir yandan ''Acaba Gökçek gidiyor mu'' heyecanı yaşanırken, öte yandan da Melih Gökçek'in seçimi kaybetmesi halinde yapabileceklerinden duyulan endişe her geçen saat daha da büyüyor. 20 senedir tanıdıkları Gökçek'in başkanlığı kolay kolay bırakmayacağını düşünen binlerce Başkentli, 'Gökçek Sonrası Acil Eylem Planı' adı altında bir bildiri yayınlayarak kamuoyuna önemli uyarılarda bulundu.

Güvenpark'ta toplanan kalabalık adına bildiriyi kamuoyuna aktaran Mert Özhan Canızlı (30), öncelikle tüm Ankaralıları sakin olmaya davet ederek, ''Lütfen kimse Gökçek'i tahrik edecek davranışlarda bulunmasın. Allah muhafaza, diyelim başkan Mansur Yavaş oldu, bunu bile çok fazla dillendirmenin lüzumu yok. Kendimiz bilelim yeter'' ifadelerini kullandı.

Dev kedi istilası ihtimali...

Giderayak Belediye binasının yıkılıp yerine komple fıskiyeli havuz yapılmasından, tüm Ankara'nın dev kedilerle istila edilmesine kadar her ihtimali değerlendirdiklerini sözlerine ekleyen Canızlı, akıllarına gelen bazı olasılıkların gerçekten korkutucu olduğunu vurguladı. “Valla en son doğalgaz sayacının numaratör kısmında ‘Geçen seçim kime oy verdiğini biliyorum’ yazısı aktığını gören arkadaşlarımız var. Kimine göre de belediye başkanlığı makamına giden koridorda alt geçit çalışması başlatmış. Bildiğin hendek kazıyor şu an, odaya ulaşılamıyor... Durum budur” diyen Canızlı, daha sonra 7 maddelik Acil Eylem Planı'nın içeriğini paylaştı:

Önlem Paketi

1- Melih Gökçek'in kaybetmesi halinde ilk iş olarak tüm ilgisi Twitter'a yönlendirilecek ve Başkan'ın enerjisini bilgisayar başında atmasına gayret gösterilecek.

2- Gökçek, kendine gelene kadar Büyükşehir Belediye Başkanlığı binasındaki odasına dokunulmayacak, mümkün mertebe kendine 'Başgan' şeklinde hitap edilecek. Gerekirse yeni belediye binası başka yere yapılacak mevcut bina Gökçek’te kalacak. 

3- Ankara'nın dışında bir yerlerde, kendisinin yönetebileceği bir belediye açılacak, açılamıyorsa bile en azından mevcut AKP'li belediyelerden biri Melih Gökçek'e tahsis edilecek.

4- Gökçek'in belediye binasından olası bir ayrılışına, dev kedi kostümleri giymiş Ankaralılar ve peluş hayvanlar eşlik edecek. Bu sayede, kendini evindeymişçesine huzurlu hissetmesi, sinirlenmemesi sağlanacak.

5- Başkan'ın kendisini birden boşlukta hissetmemesi için şehir dışında kendisine bir arsa ve kepçe ile kamyon tahsis edilerek fıskiye, devasa kapı, anlamsız tematik park gibi hizmetler yapmasına olanak tanınacak.

6- Ankara'yla Şereflikoçhisar'ın isimleri birbirleriyle değiştirilecek. Gökçek, eski Koçhisar, yeni Ankara'nın eşbaşkanı olarak atanacak.

7- Sim City oyunu kendisine tanıtılacak. Twitter'da herkes Sim City oynuyormuş gibi yaparak kendisini özendirecek. "Ulan Belediye Başkanı gibi hissediyorum ne güzel oyun bu" gibi mesajlar ile timeline'ı gün boyu meşgul edilecek.

Mansur Yavaş'ı ikna turları sürüyor

Melih Gökçek'in seçimi kaybetmesi halinde yapabileceklerine henüz hazır gözükmeyen Ankaralılar, öte yandan CHP Adayı Mansur Yavaş'ın da kapısını aşındırıyor. ''Mansur Bey, sağolun varolun, oyumuza sahip çıkmanız gözlerimizi yaşartıyor ancak... Ne bilelim... Melih Bey'in kötü bir şey yapmasından korkuyoruz''  gibi sözlerle Yavaş'tan Başkanlık konusunda ısrar etmemesini isteyen bazı vatandaşlar, CHP Genel Kurulu'na endişelerini bildirdi. Tüm bu gelişmelere rağmen kararlı duruşundan taviz vermeyen Mansur Yavaş ise Başkan olması halinde Sayın Gökçek'e her türlü destekte bulunacaklarını belirterek, geçiş sürecinde kendisine yardım etmeye hazır olduklarının altını çizdi.


facebook'ta Paylaş twitter'da paylaş Allah'a havale et

Yorumlar:

(24.1.2020)

TCDD'den %300'lük Zam Açıklaması: ''Zam değil, indirim oranlarında değişiklik...''

"Özellikle son 2 yıldır her şeyin fiyatının 2 katına çıkması biraz üzücü ama neyse ki şu ana dek hiçbir şeye zam gelmedi. O beni çok rahatlatıyor..."

Feriye Halansoy, Öğretmen


Diğer yorumlar ->

(17.12.2019)

50 kişinin katıldığı Genç Müslüman Kadınlar İçin Liderlik Programı'na 1 milyon 163 bin TL harcandı...

"Kişi başına 22 bin TL falan ediyor. O paraya 50 tane lider yetiştirildiyse gayet hesaplı çıkmış aslında..."

Yusuf Aldöğenler, Muhasebeci


Diğer yorumlar ->