Zaytung.Com Zaytung.Com
Zaytung
Uzun uzun yaz
ASTROLOJİ

KOÇ (21 Mart - 20 Nisan)

Geçmişteki kapanmamış hesapların muhasebesini yapmaktan asla vazgeçmiyor, bu yüzden önünüze bakmakta zorlanıyorsunuz. Bu hafta Maliye Bakanlığı'nın da benzer bir kötü huyu olduğunu acı bir şekilde öğreneceksiniz... devam...
FOTOHABER

Hoşlandığı kızdan gelen mesajla umutlanan Murat Ergün(28)'ün dünyası ikinci mesajla yıkıldı...

Tuğrul Türkeş'ten şeker fabrikalarının özelleştirilmesi kararına sessiz protesto...

Kaybedenler Kulübü Yolda (Mevsimlik bohem işçilerinin Olimpos göçü)

Taksiciler Esnaf Odası Başkanı'ndan UBER konusunda açık tehdit: ''Sağı solu yakmak istemiyoruz...''

"Rahmetli Müslüm Baba'nın dediği gibi 'yakarsa dünyayı garipler yakar'. Ama plaka rantı peşindeki 3-5 hırt tam o kategoriye giriyor mu emin değilim..."

İngiltere, Son 10 Yılda Sadece Bir Kupa Alabilen Arsenal Yönetimini WETÖ Tarafından Ele Geçirildiğine İkna Etmeye Çalışıyor...

Son dönemde aldığı başarısızlıklara rağmen hala işine devam eden Arsenal teknik direktörü Arsene Wenger’in takımın her hücresine sızarak kendi yapılanmasını kurduğu iddiası İngiltere gündemine bomba gibi düştü. Başta İngiltere Futbol Federasyonu olmak üzere futbol kamuoyu, takım bu kadar kötü giderken Wenger’in göreve devam etmesinin başka bir açıklaması olamayacağı görüşünde hemfikir. devamı...

Önümüzdeki 8 Mart'ı da Sağ Salim Görmek İsteyen Kadınlar İçin Kolay ve Pratik Hayatta Kalma Rehberi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli silah, bilişim ve uzay sanayilerinde gelinen son noktayı paylaştı...

Kapital 3. Cilt'ten, Aşiretler Raporu'na... 14 Şubat'ta Sevgiliye Hediye Edilebilecek Birbirinden Anlamlı 7 Kitap

Zaytung Zone

''Amaaan şimdi eve gidip kim yemek yapacak?'' şeklinde düşünen takipçilerimizi diğerlerinden bi tık daha fazla seviyoruz, dürüst olalım...

Birinden bahsediyordun ya n'oldu o iş?

Yeni Türk Yapımı Oyun Geliyor : Future Army

Kısa Sürede Gündemden Düşen E-Devlet, Story Özelliğiyle Yeniden Atağa Kalkmaya Hazırlanıyor...

Art arda duyurduğu hizmetleriyle geçtiğimiz bir kaç ayın Türkiye'deki en popüler internet platformu olan E-Devlet, aynı hızla ülke gündeminden çıkmanın şokunu yaşıyor. Eski parlak günlerine dönmek için çözüm arayışlarına giren site yönetimi ise, son olarak duyurmaya hazırlandığı E-Devlet Stories'le bir kez daha adından çok söz ettireceğe benziyor.  devamı...

Araştırma Şirketleri Bir Kez Daha ''Biz şimdi tam ne iş yapıyoruz?'' Sorusuna Yanıt Aramak İçin Toplanıyor...

Türkiye Araştırmacılar Derneği (TÜAD) tarafından 21.'si düzenlenen geleneksel Araştırma Zirvesi'nde ana gündem maddesi, önceki 20 yılda olduğu gibi bu yıl da 'Biz şimdi tam ne iş yapıyoruz?' olarak belirlendi... devamı...

Halil Sezai... Acı çekiyor...

Konya Ovası Projesi Kapsamında Hidrojen Bombası Geliştirmek İsteyen Üreticilere de %75 Hibe Desteği Verileceği Açıklandı...

Tarımsal kalkınma ve sürdürülebilir tarım ürünleri yetiştirmek amacıyla üreticilere destek vermek için başlatılan Konya Ovası Projesi'nin kapsamının genişletilerek, uranyum zenginleştirme, hidrojen bombası yapımı ve denenmesi projelerine de destek verileceğinin açıklandı.

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamada, Yozgat-Kırşehir-Kırıkkale-Aksaray-Konya-Niğde ve Nevşehir illerini kapsayan KOP (Konya Ovası Projesi) kapsamında, girişimcilerin yerel imkanları ile hayata geçiremedikleri kitle imha silahları geliştirme fikirlerinin de destekleneceği ifade edildi. Açıklama proje kapsamındaki illerde büyük heyecan uyandırırken, hidrojen bombası yapmak ve uranyum zeginleştirmek isteyen girişimciler KOP bölge müdürlükleri önünde uzun kuyruklar oluşturdu. 

Tecrübeli girşimcelere hibede öncelik

Konuyla ilgili olarak KOP bölge müdürlüklerinden yapılan açıklamada ise, hibe desteğinde önceliğin uranyum zenginleştirme ve nükleer füzyon konusunda tecrübesi olan girişimcilere verileceği bildirildi. Ayrıca ürettiği nükleer silahı kendi ilinde deneyecek girişimcilerin diğerlerine göre %10 daha yüksek hibe desteği alacağını belirten KOP Genel Müdürü Veysel İrilan, ''Tabii inşallah bir sıkıntı çıkmaz ama Allah korusun kimsenin gidip de bir başkasının memleketini buharlaştırmasını da istemeyiz. Kuzey Kore bile bunu yapabiliyorsa bizim insanımız en güzel şekilde uranyum zenginleştirecektir. Yeter ki kendimize inanalım" sözleriyle de girişimcilere destek oldu.

Konuyla ilgili olarak bölgede yaşayan vatandaşların görüşleri ise şöyle:

Hakan Mandıra (Kırşehir): Rahmetlik dedemin en büyük isteği ölmeden önce şehrin bir yıkıldığını görmekti. Ona görmek nasip olmadı kısmet bizeymiş artık. Yerli hidrojen bombasının ilk önce Kırşehir'de denenmesi için ilimizde başlatılan imza kampanyası 250.000'e ulaştı. Ki şehrin merkez nüfusu 140.000. Başka bir şey söylemiyorum. 

Arap Türk ( Kırıkkale): Emmimin oğlunun da vermiş olduğu bir proje var onaylanır ise inşallah Kırıkkale'de denemesini yapacağız. Ayrıca Kırıkkale'nin MKE gibi bir avantajı var. İnşallah başarı ile denemesi yapılır ve kazanan Türkiye olur.

Kazım Tonak (Yozgat): Bu proje ile ilimiz dünya gündemine oturmaz ise bir daha hiçbir şekilde gündeme gelemeyiz.Bu yüzden tüm Yozgat bu projeye kitlenmiş vaziyette. Demene gerçekleştiğinde 6,5 şiddetinde bir deprem bekliyoruz. Yozgat bu uğurda kendini feda etmeye hazır. Vatan sağolsun.

Murat Bereli (Niğde): Bunca zaman patates ektik de ne oldu? Elimize ne geçti? Bu silahın denemesi inşallah burada olur ise belki toprak da bir silkinir kendine gelir. Para eden bir şeyler yetişmeye başlar. Niğde'nin artık beyaz bir sayfa açmaya ihtiyacı var. 

Resul Halay (Nevşehir): Bundan yıllar önce bende böyle bir bomba yapmak için traktörümü satmıştım. Zaten kredili almıştım krediyi kapatınca az bi para kaldı elime. Ben de nohut ekmiştim o sene.


facebook'ta Paylaş twitter'a yolla Allah'a havale et

Sizin Yorumlarınız:

Sıradaki Haberler:

(12.3.2018)

Taksiciler Esnaf Odası Başkanı'ndan UBER konusunda açık tehdit: ''Sağı solu yakmak istemiyoruz...''

"Rahmetli Müslüm Baba'nın dediği gibi 'yakarsa dünyayı garipler yakar'. Ama plaka rantı peşindeki 3-5 hırt tam o kategoriye giriyor mu emin değilim..."

Fatih Kolbaşa, Berber


Diğer yorumlar ->

(8.3.2018)

İstanbullu taksiciler, müşteri gibi çağırdıkları UBER şoförünü dövdü...

"Yıllardır dolandırıcı, kaba, pis ve tacizci oldukları için taksicilerden tiksinmekten biraz sıkılmaya başlamıştım açıkcası. Yeni bir neden bulmak iyi oldu..."

Senem Davutlar, Bankacı


Diğer yorumlar ->